Održane demonstracije muške i ženske kateterizacije u sklopu projekta “Vještine za zdravlje”

Dana 18.01.2021. održane su dvije demonstracije muške i ženske kateterizacije na lutkama u sklopu projekta “Vještine za zdravlje” koji provodi Dom zdravlja PGŽ.

Demonstracije je održao ravnatelj Doma zdravlja PGŽ , doc.dr.sc. Vladimir Mozetič, dr. med., MHA, spec. urologije, Rozmari Tusić, mag. med. techn. i Ivanka Peranić, mag. med. techn., mobilnim palijativnim timovima.

Cilj projekta „Vještine za zdravlje“ je obrazovati zdravstvene djelatnike o važnosti prehrane za prevenciju dijabetesa tipa II i hipertenzije, vještini samopregleda dojke u svrhu ranog otkrivanja karcinoma i prevencije prerane smrti, pravilnoj (laičkoj) reanimaciji u svrhu smanjenja smrtnosti i prevenciju teških oštećenja te načinima i metodama praćenja i kontrole zdravlja u djece i mladih sportaša. Time će se razviti vještine zdravstvenih djelatnika kao i svijest o važnosti prevencije i ranog otkrivanje najtežih stanja i bolesti.

Ukupna vrijednost projekta je 999.857,30 kn kn i sufinanciran je u iznosu od 927.352,30 kn (92%) iz Europskog socijalnog fonda.

Planirano trajanje projekta je od 23. srpnja 2019. do 23. siječnja 2021. godine.