COVID-19- informacije za korisnike Doma zdravlja PGŽ

Poštovani korisnici usluga Doma zdravlja PGŽ,

molimo vas da sve informacije vezane uz kontrolirano širenje COVID-19 virusa i reorganizaciju rada pojedinih službi Doma zdravlja PGŽ pratite putem iduće poveznice.

Izdvojena ambulanta za prijem i obradu osoba potencijalno zaraženih COVID-19 virusom koja se nalazi ispred zgrade Doma zdravlja PGŽ i Nastavnog zavoda za javno zdravstvo PGŽ na adresi Krešimirova 52a, od subote 21. ožujka bit će dostupna od 08 do 20 sati, a dežurne djelatnike možete dobiti putem telefona 091 251 8215.

Raspored rada ordinacija opće/obiteljske medicine i zdravstvene zaštite predškolske djece

S ciljem sprječavanja daljnjeg širenja COVID-19, molimo sve korisnike naših usluga da fizički dolazak u ordinacije svedu na najmanju potrebnu mjeru, uz prethodni kontakt telefonom. Na snazi je novi raspored rada ordinacija opće/obiteljske medicine i zdravstvene zaštite predškolske djece, pri čemu je dio timova dostupan u ordinacijama, a dio putem telefona i e-maila. Preporučuje se da u narednom razdoblju izabrane liječnike pacijenti kontaktiraju putem telefonskih linija i e-maila. Ukoliko liječnik ustanovi kako je potrebno da pacijent ipak dođe u ordinaciju, kontaktirati će tim koji je u zamjeni, te ga uputiti na pregled.

Izdavanje hrane u Savjetovalištu za prehranu dojenčadi provodit će se 2 sata dnevno, odnosno ponedjeljkom, srijedom i petkom od 10 do 12 sati te utorkom i četvrtkom od 15 do 17 sati.

Raspored rada ginekoloških ordinacija

Od 20.04.2020. do 30.04.2020. ginekolozi na području Rijeke rade prema slijedećem rasporedu:

• pacijentice ordinacije Marije Prpić Gršković, dr. med., spec. ginekologije i opstetricije  preuzima Tim bez nositelja Škurinje (tel. 051 266-414)
  • pacijentice ordinacije Maje Milanović-Đorđević, dr. med., spec. ginekologije i opstetricije i pacijentice Tima bez nositelja Zamet preuzima Edmond Paljušaj, dr. med., spec. ginekologije i opstetricije (tel. 051 276-719)
  • pacijentice ordinacije Karoline Ćosić-Vušković, dr. med., spec. ginekologije i opstetricije preuzima  Tim bez nositelja Kostrena 8tel. 051 401-774)
  • pacijentice ordinacije Ksenije Štefanić Dukić, dr. med., spec. ginekologije i opstetricije  preuzima Branka Buneta, dr. med., spec. ginekologije i opstetricije (tel. 051 264 – 866)
  • pacijentice ordinacije Luke Bačića, dr. med., spec. ginekologije i opstetricije preuzima Delia Mihovilović Vuković, dr. med., spec. ginekologije i opstetricije (tel. 051 453-543)

Pregledi u ginekološkim ordinacijama također se odgađaju do daljnjega, a o novim terminima pregleda će svi pacijenti biti pravovremeno obaviješteni.

Raspored rada ordinacija dentalne zdravstvene zaštite

S namjerom da očuvanja dostupnosti dentalne zdravstvene zaštite, obavještavamo Vas da su za potrebe hitnih stomatoloških intervencija pacijentima dostupne dvije ordinacije:

• Rijeka-Studentska 1 – dostupna radnim danima, subotama, nedjeljama i blagdanima od 08 -20 sati (telefonski broj ordinacije je 051 494 896)
  • Rijeka-Vežica, M.Kontuša 18 – dostupna radnim danima od 08 -20 sati (telefonski broj ordinacije je 051 453-548).

Zubni RTG u parku Nikole Hosta 5 radi samo za hitne slučajeve prema idućem rasporedu: ponedjeljak, srijeda i petak ujutro od 07 do 14:30 te utorak i četvrtak poslijepodne od 13 do 19:30. Do daljnjeg se otkazuju operativni zahvati oralne kirurgije u Parku Nikole Hosta 5. Primaju se samo pacijenti s hitnoćom.

Raspored rada dežurnih ordinacija

1. Dežurna pedijatrijska ordinacija te prostorija za uzimanje uzoraka krvi za djecu izmještaju se na novu lokaciju u ulici Cambierieva 7 (prostor bivše dječje oftalmologije). Nova lokacija udaljena je svega 50 metara od trenutne lokacije, a raspored rada ostaje nepromijenjen: subotama, nedjeljama  blagdanima od 08 do 20 sati. Telefonski broj ordinacije je 051 641-045 i 051 336-046.
  2. Dežurna ordinacija obiteljske medicine ostaje u postojećem prostoru (Cambierieva 7) i radi prema dosadašnjem rasporedu, odnosno subotama, nedjeljama i blagdanima 8 do 20 sati. Telefonski broj ordinacije je  051 335 588.

Nastavno na situaciju širenja COVID-19 virusa, ovim putem obavještavamo pacijente kako svi psihijatri i psiholozi Doma zdravlja PGŽ u svoje redovno radno vrijeme svim građanima pružaju psihološku pomoć.